Декоративні чагарники є в кожному саду, на дачі, на територіях адміністративних будівель, лікарень, житлових приватних і багатоповерхових будинків. Їх асортимент вражає уяву. Сучасні селекціонери не збираються на цьому зупинятися і виводять нові сорти найнезвичайніших форм, кольорів і розмірів. Фахівці розплідника декоративних рослин «Прилуцька дослідна станція» підготували TOP-10 найбільш популярних декоративних чагарників, які ростуть на території України. Для визначення популярності тої чи іншої рослини, ми врахували кількість куплених садженців у нашому розпліднику за минулий рік. Отже,

10 місце - самшит (Búxus)


Самшит є одним з найстародавніших чагарників. Дуже довговічна вічнозелена рослина, що досягає 15 м. Густа і пишна крона самшиту ніби створена для обрізки. З куща виходять прекрасні живоплоти, бордюри, фігури тварин, які зберігають свою химерну форму дуже довго. Самшит невимогливий до грунту, досить стійкий до зимових холодів.

на 9 позиції - форзиція (Forsythia)

Символ весни - форзиція розпускається ще в лютому-березні. Молоді, золотисто-жовті квіти надзвичайно ефектно виглядають на тлі блакитного неба. Декоративні чагарники форзиції досягають 3 м у висоту і ширину. Рослина не дуже примхлива у догляді, але вимагає регулярної обрізки, інакше втрачає інтенсивність цвітіння.

на 8 сходинці - спірея (Spiraea)

Це один з найбільш витривалих декоративних чагарників. Існує кілька видів спіреї - спірея Вангутта, спірея японська, спірея Бумальда, спірея Дугласа і т.д. Кожен вид має свої особливості та переваги. Колірна гама цього куща дивовижна і багатогранна - від білого до пурпурово-червоного. Доросла рослина може досягати 1,5 м висоти, але є і компактні форми висотою 80 см. Як і форзиція, спірея потребує періодичної обрізки.

7 місце - рододендрон (Rhododendron)

Надзвичайно красивий квітучий чагарник. Має безліч різновидів. Так, не менш популярна азалія - споріднений сорт рододендрона. Ці декоративні чагарники люблять затінені місця, кислий, родючий грунт. Не вимагає частої обрізки. Більшість видів рододендрона - вічнозелені рослини.

6 місце в нашому списку посіла гортензія (Hydrangea)

Неперевершений декоративний чагарник, цвіте влітку. Налічують близько 70 видів гортензій, що відрізняються забарвленням пишних квітів. Це зовсім не вимоглива до світла рослина, тому нею можна прикрасити затінені місця. Вибираючи гортензію, враховуйте землю вашої ділянки - в лужному грунті блакитні суцвіття стають рожевими.

5 слідує седум (Sedum) або очиток

В умовах українського клімату найбільш комфортно багаторічним зимостійким седумам з прямостоячими або сланкими стеблами. Досить компактні декоративні чагарники - досягають висоти 80 см. У липні-серпні на кінцях стебел утворюються суцвіття, які можуть досягати діаметра 30 см. Поступово шапки квітів змінюють колір на більш яскравий: рожевий, карміновий, бордовий або бордово-коричневий і зберігають свою привабливість ще дуже довго 

на 4 позиції - бузок (Syringa)

Надзвичайно багата палітра кольорів цієї морозостійкої рослини: всілякі відтінки фіолетового, рожевого, світло-жовтого, білого. Досить висока рослина - 3-6 м. Любить сонце і родючий, водонепроникний грунт. Обрізати бузок треба обережно, краще всього видаляти тільки зів'ялі суцвіття.

3 місце зайняв жасмин (Jasmínum)

Рід вічнозелених чагарників, з яким по красі і пишності цвітіння не зрівняється ні троянда, ні бузок. Цю рослину не даремно називають «аромотерапевтом» - за вишуканістю та неповторністю запаху квітів жасмин перевершує будь-які інші ароматні квіти. Високі зимо- і морозостійкі характеристики цієї рослини роблять її ще більш привабливою і популярною.

2 місце - сумах (Rhus)

Дуже декоративний чагарник висотою 4-6 м. Крона має округлу форму. Гілки - жорсткі і товсті, покриті оригінальним зеленим листям, яке восени набуває різних відтінків: від помаранчевого до багряного. Плоди з яскраво-червоним пухом радують око всю зиму. Популярність сумаха пояснюється його невимогливістю до грунту і високою морозостійкістю.

абсолютний рекордсмен продажів - ялівець (Juniperus)

Секрет незаперечної переваги ялівцю криється в невимогливості до грунту, достатній морозостійкості і простоті догляду. Ялівець буває різних сортів: ялівець козацький, ялівець віргінський, ялівець звичайний і безліч інших. Різні сорти ялівцю мають різні розміри, форми росту хвої і її забарвлення. Вона може бути зеленою, блакитною, сріблястою або навіть жовтою. Використовуючи для озеленення ділянки різні сорти ялівцю, можна створити багатогранну мальовничу композицію.

Прилуцька дослідна станція пропонує величезний асортимент різноманітних декоративних чагарників, дерев і квітів. Дозвольте вашому саду засяяти новими барвами!